Kontakt

Idag arbetar ett femtiotal personer på MEXL, och den sammanlagda kompetensen är mycket hög. Hos oss finns experter inom bland annat arbetsmiljö, entreprenadjuridik, energi, vibrationer, besiktning och KA. Våra konsulter hjälper er att säkerställa att kommunikationen fungerar sömlöst i projektet. Vi hjälper er att bevaka, samordna och följa upp alla väsentliga delar och frågor, inklusive myndighetsfrågor, och vi finns med er längs hela vägen – från projektstart till avslut.

Fredrik Jensen

Tf. Affärsområdeschef Bygg & Projektledning

fredrik.jensen@mexl.se

010-251 19 26

Sofia Borgersen

Bygg & Projektledning

sofia.borgersen@mexl.se

Camilla Svensson

Bygg & Projektledning

camilla.svensson@mexl.se

Marcus Larsson

Bygg & Projektledning, Markexploatering & Lantmäteri

marcus.larsson@mexl.se

010-251 19 01

Roger Sköld

Bygg & Projektledning

roger.skold@mexl.se

Andreas Berger

Bygg & Projektledning

andreas.berger@mexl.se

Zacharias Holmén

Affärsområdeschef Buller & Vibration

zacharias.holmen@mexl.se

010-251 19 10

Björn Svernling

Affärsområdeschef Projektering

bjorn.svernling@mexl.se

010-251 19 06

Simon Grunander

Projektering

simon.grunander@mexl.se

Tomas Andersson

Projektering

tomas.andersson@mexl.se

Frida Löfvall

Bygg & Projektledning

frida.lofvall@mexl.se

Kerstin Dahlstrand

Ekonomi- & Projektadministratör

kerstin.dahlstrand@mexl.se

010-251 19 05

Anna Johansson

Buller & Vibration

anna.johansson@mexl.se

Jesper Johansson

Buller & Vibration

jesper.johansson@mexl.se

Jessica Fröjdendal

Buller & Vibration

jessica.frojdendal@mexl.se

Jesper Freeman

Buller & Vibration

jesper.freeman@mexl.se

Åsa Runesson

Projektering

asa.runesson@mexl.se

Victoria Brorsson

Bygg & Projektledning

victoria.brorsson@mexl.se

Frida Norrman

Bygg- och Projektledning

frida.norrman@mexl.se

Oskar Hauri

Buller & Vibration

oskar.hauri@mexl.se

Tomas Eklöf

Styrelseordförande

tomas.eklof@mexl.se

Jennifer Byrlén

Projektering

jennifer.byrlen@mexl.se

Vlad Dauzhuk

Projektering

vlad.dauzhuk@mexl.se

Simon Sällström

Affärsområdeschef Entreprenadbesiktning & Energi

simon.sallstrom@mexl.se

010-251 19 22

Christoffer Larsson

Entreprenadbesiktning & Energi

christoffer.larsson@mexl.se

Kenneth Larsson

Entreprenadbesiktning & Energi

kenneth.larsson@mexl.se

Ulrika Karlsson

Ekonomi- & Projektadministratör

ulrika.karlsson@mexl.se

Eiler Nielsen

Entreprenadbesiktning & Energi

eiler.nielsen@mexl.se

Bengt Åke Bengtsson

Entreprenadbesiktning & Energi

bengtake.bengtsson@mexl.se

Angelica Ivarsson

Projektering

angelica.ivarsson@mexl.se

Tomas Rundqvist

Projektering

tomas.rundqvist@mexl.se

Kristin Spindel

Affärsområdeschef Markexploatering & Lantmäteri

kristin.spindel@mexl.se

010-251 19 15

Jonny Johansson

Buller & vibration

jonny.johansson@mexl.se

Victoria Miocic

Entreprenadbesiktning & Energi

victora.miocic@mexl.se

Jennie Olsson

Bygg & Projektledning

jennie.olsson@mexl.se

Johan Rydén

Affärsområdeschef Bygg & Projektledning Göteborg

johan.ryden@mexl.se

010-251 19 19

Håkan Söderberg

Entreprenadbesiktning & Energi

hakan.soderberg@mexl.se

Malin Rohdin Génetay

Bygg & Projektledning

malin.rohdin.genetay@mexl.se

Patrik Gustafsson

Bygg & Projektledning

patrik.gustafsson@mexl.se

Jonathan Bäck

Projektering

jonathan.back@mexl.se

Simon Gustafsson

Entreprenadbesiktning & Energi

simon.gustafsson@mexl.se

Tobias Sjöstrand

Projektering

tobias.sjostrand@mexl.se

Therese Johansson

Markexploatering & Lantmäteri

therese.johansson@mexl.se

Andreas Parianos

Markexploatering & Lantmäteri

andreas.parianos@mexl.se

Funderar du över något?

Fyll i vår formulär och berätta hur vi kan hjälpa dig.